UCZELNIE W CZASACH PANDEMII-Debata online

Debata online - "UCZELNIE W CZASACH PANDEMII"

wyzwania * oczekiwania * możliwości

• Z jakimi wyzwaniami mierzą się uczelnie wyższe w pandemii koronawirusa?
  • Czy pandemia oznacza koniec dotychczasowego modelu studiowania?
  • Jakie są jej dobre strony?
  • Jak wygląda nauka w czasach zarazy oczami studentów?

To tylko część zagadnień, które będą poruszane podczas debaty on-line:

O czym będziemy rozmawiać?

1. Nauka zdalna/nauka hybrydowa (największe wyzwania i trudności - także techniczne). Jakie są dotychczasowe doświadczenia i wnioski?
  2. Zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego - laboratoria, praktyki, zajęcia w terenie, wychowanie fizyczne etc. Czy to w ogóle możliwe?
  3. Nowe relacje na linii student - wykładowca. Prowadzący zajęcia traci swoje „atrybuty władzy” (uczelniane przestrzenie, miejsce za katedrą, pokaz slajdów, bezpośredni kontakt z całą grupą, moderowanie dyskusji etc.) - jak to zastąpić, jak zyskać uwagę i skupienie studentów, jak budować autorytet w dobie Teamsów lub innych aplikacji
  4. Integracja studentów: pandemia to trudny czas dla studentów, zwłaszcza pierwszego roku, którym trudno poznać uczelnię, koleżanki i kolegów, wykładowców.
  5. Pandemia - nowe możliwości (rozwój e-learningu, elektroniczny - szybszy kontakt ze studentem, uproszczone procedury, nowe umiejętności, ew. możliwości i rozwiązania na przyszłość).

Prowadzenie: Grzegorz Kubicki - redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto.

Partnerzy:

• Uniwersytet Morski w Gdyni