dr hab. inż. Jacek Januszewski, prof. UMG

Na zebraniu Katery Nawigacji w dniu 28 września pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę dr hab. inż. Jacka Januszewskiego, prof. UMG.
Prof. J. Januszewski pracował w Uczelni nieprzerwanie od 1 stycznia 1973 r.

W latach 1985-1987 pełnił funkcję z-cy dyrektora Instytutu Nawigacji Morskiej ds. dydaktycznych a w latach 1997-2006 Kierownika Katedry Nawigacji Technicznej oraz w latach Kierowaniu KN w okresie 2017-2019 Kierownika Katedry Nawigacji. Czterokrotnie był wybierany w skład członków Senatu Uczelni. Był również członkiem wielu komisji uczelnianych i wydziałowych, członkiem kolegium Redakcyjnego i redaktorem merytorycznym Prac Wydziału Nawigacyjnego AM w Gdyni, członkiem Rady Naukowej czasopisma „Drogi”, członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Akademii Morskiej w Gdyni.

Prof. J. Januszewki jest uznanym autorytetem w dziedzinie satelitarnych systemów nawigacyjnych, autorem ośmiu podręczników i monografii na temat naziemnych systemów radionawigacyjnych i nawigacyjnych systemów satelitarnych oraz autorem lub współautorem ponad 160 publikacji na ich temat. Wypromował ponad dwustu absolwentów naszego wydziału.

Życzymy Panu Profesorowi długich lat w zdrowiu oraz przyjemnego odpoczynku na zasłużonej emeryturze.