Rozpoczęcie zajęć na studiach podyplomowych z obszaru offshore na Wydziale Nawigacyjnym UMG

W sobotę 12 marca br. rozpoczęły się zajęcia na kierunku "Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej" prowadzone na Uniwersytecie Morskim w Gdyni pod patronatem PGE.

Inauguracyjne wykłady wygłosili członek Rady Koordynacyjnej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej Sławomir Bałdyga z PRS oraz Łukasz Sikorski dyrektor bałtyckiego oddziału OWC - globalnego konsultanta branży morskiej energetyki wiatrowej.

Zajęcia odbyły się w auli na Wydziale Nawigacyjnym UMG przy ul. Jana Pawła.

Słuchaczy przywitali: dziekan Wydziału Nawigacyjnego dr hab. inż. Tomasz Neumann prof. UMG oraz kierownik studiów dr hab. Agnieszka Blokus-Dziula prof. UMG. Swoje wystąpienia wygłosili również JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezes Zarządu PGE Baltica, Pan Dariusz Lociński.

Nowe studia podyplomowe przeznaczone są dla kadry menadżerskiej i technicznej przedsiębiorstw prowadzących działalność w całym przemyśle offshore i jego sektorach składowych. Będą trwały dwa semestry i obejmą łącznie 190 godzin zajęć dydaktycznych, w tym wykłady, ćwiczenia, laboratoria oraz zajęcia praktyczne.

Informacja o wydarzeniu w mediach:

A. Czarnecka
12.03.2022