Prodziekan ds. studenckich i promocji wydziału

Dr inż. Adam Kaizer

Ukończone studia i uzyskane stopnie oraz tytuły naukowe:

• Doktor Nauk Inżynieryjno- Technicznych w Dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport (2019)
  • Magister inż. Eksploatacji Portów i Floty, Akademia Morska w Gdyni (2010)
  • Inżynier Eksploatacji Portów i Floty, Akademia Morska w Gdyni (2009)

Zajmowane stanowiska:

• Adiunkt, Katedra Transportu i Logistyki, Uniwersytet Morski w Gdyni (od 2019)
  • Asystent, Katedra Systemów Transportowych, Akademia Morska w Gdyni (2011 -2019)

Pełnione funkcje:

• Prodziekan Wydziału Nawigacyjnego ds. studenckich i promocji wydziału (od 2020),
  • Przewodniczący Wydziałowej Komisji Programowej ds. Kierunku Transport
  • Koordynator Wydziałowy Programu Erasmus+
  • Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz oraz Członek Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych (od 2011)

Tematyka badawcza:

• Eksploatacja portów morskich w ujęciu infrastrukturalnym
  • Planowanie i  organizacja projektów na obszarach portowych
  • Weryfikacja wpływu  procesów transportowych i magazynowych na jakość ładunków wrażliwych
  • Analiza współczesnych technik edukacji w szkolnictwie wyższym

Aktywność naukowa, dydaktyczna oraz organizacyjna:

• Autor i współautor ponad 30 publikacji w czasopismach naukowych, redaktor naukowy monografii, podręcznika oraz recenzowanych materiałów pokonferencyjnych
  • Wykonawca projektów wspófinansowanych przez UE, a także grantów indywidualnych i zespołowych AMG/UMG
  • Współtwórca oraz organizator konferencji studenckiej „Forum Transportowe Młodych” oraz „Sympozjum Morskie”

Nagrody i wyróżnienia:

• Nagroda Indywidualna II-go stopnia Jego Magnificencji Rektora UMG w Gdyni za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowo-badawcze, (2019)
  • Nagroda Dziekana Wydziału Nawigacyjnego dla najlepszego dydaktyka roku, (2016)

Beata von Schada Borzyszkowska