Rekomendacje Absolwentów

Martyna Graban, Chief Officer w E/V Nautilis (Master up to 3000 GRT , Chief officer unlimited)

Studia Nawigacji na ówczesnej Akademii Morskiej były dla mnie nie tylko nauką nawigacji, meteorologii czy astronawigacji. Jedną z ważniejszych lekcji była nauka tradycji, dobrej praktyki morskiej, szacunku do munduru, dyscypliny oraz wytrwałości. Te wartości są niezwykle ważne i nieprzecenione w dalszym życiu zawodowym. Jestem dumna, że ukończyłam Akademię Morską w Gdyni i z faktu że polscy oficerowie są tak wysoko cenieni na całym świecie w branży morskiej. Dziękuję Kapitanom i Profesorom, którzy z wielkim sercem i pasją przygotowywali studentów do wejścia w ten trudny ale piękny i niezwykle ciekawy marynarski świat.
 

 

 


  Mateusz Truszczyński, Hapag-Lloyd AG

   Zdecydowanie polecam studia na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pomimo tego, że sama nazwa wydziału sugeruje skupienie się na kierunku Nawigacja to osobiście gorąco polecam rozważenie kierunku transport, który ukończyłem i jestem z niego niezwykle zadowolony. Studia inżynierskie na tym kierunku dostarczają wiedzy z przedmiotów inżynieryjnych czy ogólnych związanych z transportem. Wiele z nich zapewnia wiedzy z zakresu transportu morskiego, która będzie tak ważna w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach TSL w Trójmieście.
   Z zajęć na wydziale najlepsze wspomnienia, to te związane z wizytami studyjnymi w przedsiębiorstwach. Dzięki czemu mieliśmy możliwość zobaczyć od podszewki jak wygląda funkcjonowanie terminali czy magazynów. Studiując na Wydziale Nawigacyjnym możesz ponadto wesprzeć swoja wiedze praktyczną umiejętnościami miękkimi, które możemy rozwijać działając w Parlamencie Studentów czy licznych kołach naukowych. Koła studenckie ponadto pomagają zdobyć znajomości w całej Polsce dzięki licznym współpracom i uczestnictwu w konferencjach. To właśnie działalność w Kole Naukowym ISTL otworzyła mi drogę do pracy zawodowej już na 3. roku studiów i pozwoliła przyspieszyć moją karierę.


  Michał Aniszewski, VGL Group

   Wydział Nawigacyjny otworzył przede mną wiele możliwości. Profesjonalność oraz interesujące przedmioty nakierowały moje zainteresowania na branżę TSL, z którą bardzo się związałem. Zaangażowanie w kole naukowym pozwoliło mi na kontakt z innymi studentami oraz wykładowcami dzięki konferencjom naukowym i konkursom. Dzięki studiom mam pracę, z której jestem dumny i czerpie przyjemność każdego dnia.

 

 


   Zuzanna Formella, Ref-Con Service

   Na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (ówczesnej Akademii Morskiej w Gdyni) ukończyłam zarówno studia I-ego jak i II-ego stopnia. Naukę  rozpoczęłam w 2011 roku, kiedy po zdaniu matury przyszło mi podjąć decyzję - co dalej? Zawsze lubiłam przedmioty ścisłe, ale nie chciałam kształcić się tak bardzo technicznie jak oferuje to politechnika. Po zapoznaniu się z ofertą UMG, bardzo zaciekawiła mnie sylwetka absolwenta kierunku Transport. Po pomyślnie przebytej rekrutacji stałam się studentką Wydziału Nawigacyjnego kierunku Transport specjalność Transport i Logistyka. Po ukończeniu studiów I-ego stopnia dalej kontynuowałam naukę na kierunku Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.
   Warto zaznaczyć, że studiowanie oprócz dyplomu i możliwości zawodowych to tak naprawdę czas na odkrywanie swojego pomysłu na życie, który wykorzystujemy na doświadczanie, poznawanie nowych ludzi, sprawdzanie się na różnych płaszczyznach i właśnie to gwarantuje nam studiowanie na Wydziale Nawigacyjnym.
   Dzięki Wydziałowi Nawigacyjnemu otrzymałam dostęp do ciekawej oferty edukacyjnej i dobrze przygotowanego programu studiów, niezbędnego do pracy w branży TSL, przedstawianego przez kompetentną kadrę wykładowców. Studiując na UMG uzyskałam również możliwość nauki dodatkowego języka obcego – j. niemieckiego (do wyboru jest także j. hiszpański). A dodatkowo dzięki oferowanym przez uczelnię zajęciom na pływalni, mogłam doskonalić swoje umiejętności pływackie.
   Oprócz nauki czysto teoretycznej, dobrze wspominam ćwiczenia oraz zorganizowane przez uczelnię praktyki zawodowe, w czasie których miałam możliwość „od środka” poznać funkcjonowanie m.in. Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni (BCT) oraz Terminala Kontenerowego DCT w Gdańsku, z którymi obecnie na co dzień współpracuję.
   Po obronie pracy magisterskiej, bez problemu znalazłam pracę w zawodzie zgodnie z kwalifikacjami i obecnie już od kilku lat pracuję na stanowisku specjalisty ds. logistyki kontenerowej na depocie kontenerowym.
   Z przekonaniem mogę polecić tę uczelnię każdemu, kto chciałby rozwijać się w branży TSL.
   A z perspektywy czasu wiem, że był to dla mnie najlepszy wybór, bo oprócz satysfakcjonującej pracy zyskałam przyjaźnie na resztę życia!


  Nikita Zavorotynskiy, Unifeeder

   Uniwersytet Morski w Gdyni jest świetnym miejscem dla ludzi ambitnych i ciekawskich oraz stanowi prawdziwe źródło talentów dla dynamicznie rosnącego rynku pracy transportu morskiego i logistyki.

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

T. Neumann
22.12.2020