Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 2022

Dnia 8 kwietnia 2022 roku na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbył się Dzień Otwarty. Wydział Nawigacyjny reprezentowały aż 4 koła naukowe oraz Zespół Ratowników ze wsparciem OSP.

Uniwersytet Morski co roku otwiera swoje drzwi przed entuzjastami nauk ścisłych i pasjonatami kierunków technicznych. Tegoroczne Dni Otwarte odbywały się równolegle w gmachu głównym Uniwersytetu przy ulicy Morskiej oraz w budynku Wydziału Nawigacyjnego.

Wydział Nawigacyjny zaoferował gościom wydarzenia: udział w warsztatach z ratownictwa, „kosmiczne” pokazy w planetarium oraz zajęcia w symulatorze mostka nawigacyjnego.

4 koła naukowe Wydziału: Koło Naukowe NKBP SeaQuest, Koło Naukowe Nawigator, Koło Naukowe loGIStic oraz Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych, wraz z zespołem ratowników i strażaków z OSP zaprezentowały się z kolei w gmachu głównym UMG.

Dni Otwarte były okazją dla kandydatów na studia do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz osobistego doświadczenia atmosfery Uczelni i charakteru studiów również dzięki możliwości rozmów z wykładowcami i studentami Uniwersytetu. Chętni do studiowania na UMG będą mogli składać swoje oferty już w maju podczas letniej rekrutacji.

Beata von Schada Borzyszkowska