Studenci ESTiL realizowali zajęcia na symulatorze VR

Dnia 15 listopada 2022 roku studenci specjalności Eksploatacja Systemów Transportowych i Logistycznych uczestniczyli w zajęciach terenowych organizowanych przez dra hab. Adama Przybyłowskiego, prof. UMG i dra inż. Adama Kaizera. W ramach zajęć studenci odwiedzili siedzibę przedsiębiorstwa Flint Systems. Spotkanie miało na celu naukę poprzez wykorzystanie współczesnych technik edukacyjnych.

Firma Flint Systems zajmuje się produkcją kompletnych symulatorów wirtualnej rzeczywistości. Studenci mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jako operator wózka widłowego. Za pomocą symulatora uczestnicy zaznajomili się z eksploatacją sprzętu, gdzie najprostsze scenariusze weryfikowały koordynację przemieszczania palety z ładunkiem. Drugim udostępnionym symulatorem VR była jednostka CTV w scenariuszach logistyki offshore. Studenci mieli za zadanie przetransportować załogę serwisową na morskie farmy wiatrowe i zapewnić bezpieczne warunki inspekcji turbin.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy Flint Systems za bardzo interesujące spotkanie i możliwość przetestowania symulatora.