Studenci ESTIL w CENTRUM NOWYCH KOMPETENCJI

18 października 2022 roku studenci specjalności Eksploatacja Systemów Transportowych i Logistycznych na kierunku Transport mieli okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych organizowanych przez dra inż. Adama Kaizera.
Grupa w ramach zajęć z przedmiotu: Eksploatacja infrastruktury i środków transportu odwiedziła Centrum Nowych Kompetencji

Każdy ze studentów dzięki symulacji wirtualnej rzeczywistości miał okazję wcielić się w rolę operatora suwnicy takich urządzeń portowych jak: suwnica RTG, STS, czy  pojazd placowy Reach stacker. Za pomocą symulatora studenci uczyli się jak operować sprzętem portowym, w jaki sposób podnosić i opuszczać kontenery oraz jak sterować maszyną w różnych warunkach atmosferycznych. Dzięki możliwości uczestnictwa w takiej symulacji każdy ze studentów mógł przekonać się na czym polega praca operatora maszyn portowych oraz z jakimi trudnościami muszą się oni zmierzać.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom przedsiębiorstwa Centrum Nowych Kompetencji  za ciekawe warsztaty.