Nowy moduł „Offshore Wind” symulatora nawigacyjno-manewrowego KES WN UMG

W dniu 2 lutego 2023 roku na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyła się prezentacja nowego modułu „Offshore Wind” symulatora nawigacyjno-manewrowego Katedry Eksploatacji Statku.

Rozszerzenie funkcjonalności symulatora stanowi element działań realizowanych w grancie MEiN/2021/169/DIR/KON pt. "Wspieranie procesów konsolidacji uczelni", realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Spójności.

Simflex Navigator jest obecnie jednym z najlepszych symulatorów, posiadającym modele symulacyjne specjalistycznych jednostek typu jack-up, wyposażone w systemy dynamicznego pozycjonowania, wykorzystywane do instalacji i obsługi morskich elektrowni wiatrowych.

Modernizacja symulatora posiada duży potencjał w zakresie rozszerzenia oferty edukacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, zapewniając najbardziej efektywną formę kształcenia i szkolenia poprzez praktyczne zajęcia w środowisku zbliżonym do warunków rzeczywistych.

A. Dudziak